Článek: Poznámky z činnosti Sekce elektro při HK ČR, UE ČR, ESČ a našeho ČES
(Kategorie: HK ČR)
Zaslal webmaster
25. 12. 2011 - 11:19:00

Vážení řádní i jen registrovaní členové ČES, UE ČR i vy „ostatní“,

Především přeji všem hezké vánoce a úspěšný nový rok 2012.

V příloze pak posílám heslovitě zpracované poznámky z činnosti Sekce elektro při HK ČR, UE ČR, ESČ a našeho ČES.Opět se jedná o tom, kdo bude zastupovat elektrotechnickou veřejnost a v současné době, kdy byly opět započaty práce na novém zákonu o Vyhrazených technických zařízeních je to nanejvýš důležité. Ano odpovědní na ministerstvu mohou být opět odvoláni (pokolikáté již????) , aby se za rok či dva začínalo opět z 0.

Ale archaické předpisy o odborné způsobilosti osob sahající do roku 1978 a příslušný zákon dokonce do roku 1964 již změnu nutně potřebují.

Víte, že se u nás dá zalobovat zákon tak, že zústává rozum stát. Následovat bude předpis o odborné způsobilosti osob (nová vyhl. 50) a dle našeho soudu je třeba vhodně změnit i koncepci dozorové činnosti…..

U všeho by jsme měli být. Podobně jak lékaři u úhradové vyhlášky, notáři u sazebníku notářských poplatků či kominíci, když si dokázali vylobovat revize na komíny…

Nevím je-li elektrotechnická veřejnost schopná být alespoň důsledným partnerem dohledu nad odbornou částí té nové „elektrotechnické odborné legislativy, ale já se chci domnívat a přeji si, aby toho schopna byla.

Omlouvám se, že neinformované a nezačleněné elektrotechnická veřejnosti, může text působit poněkud nesrozumitelně.

Ještě jednou přeji klidné a pohodové vánoce a úspěšný nový rok 2012 a to navzdory očekávané recesi.se sídlem
Vyšehoří 62, 789 01 Zábřeh na Moravě
Tel/fax (ČES): 581 580103 nebo 721 777744
e-mail: info©ces-cz.eu www.ces-cz.eu


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jako přílohu přikládám Info ČES 11 + 12

[Příspěvek zaslal : Milan Bureš]


Tento článek je od
( http://elektrospolek.cz/diskuse/news.php?extend.107 )